Karanténa – čas na proměnu (nejen) interiéru

A je to znovu tady, říkáte si. Nařízený home-office, on-line školní výuka a minimální vycházení ven. Rok 2020 si pro nás připravil skutečně nemilé překvapení. Svět, tak jak jsme ho znali, změnila celosvětová pandemie k nepoznání. Jakkoli jsou její následky tragické, nemohli bychom být příslušníci rodu homo sapiens, abychom se jí nepřizpůsobili. Život jde prostě dál. A dokonce se nám i odmění, pokud se budeme snažit najít na tom špatném i trošku dobrého. Berme karanténu jako příležitost zaměřit se na sebe, své rodiny a domovy.

Útočiště nebo klec – to závisí jen na Vás!

Slovo „doma“ získalo v dnešní době úplně jiný rozměr. Vnímáte ho jako bezpečný prostor, kde se cítíte příjemně a bez ohrožení? Pak si můžete pogratulovat, protože Vás zřejmě nerozhodí ani zákaz vycházení. Mnozí se však nemohou počítat mezi takové šťastlivce. Vlastní domov vnímají jako vězení, kde si musejí odkroutit čas karantény a pak zase hurá ven. Kdyby alespoň tento přístup fungoval, ale chyba lávky! Domov, kterému chybí starostlivá a pečující ruka, se časem opravdu promění v to, co v něm někteří vidí už teď - noční můru.

Pražské černobílé motivy na Vaší obývákové stěněPražské černobílé motivy na Vaší obývákové stěně

Nechte na sebe působit barvy

Když už máme zůstat doma, musíme se v něm prostě cítit dobře. Nenastal čas na jednu dvě malé změny? Nevěřili byste, co udělá s interiérem výměna dekorací. A nemusí jít o nic velkého, stačí nový polštářek na pohovku či fotografický obraz na zeď. Barvy ovlivňují naší náladu. Proč je nevyužít efektivně?

  • Žlutá povzbuzuje a nabíjí energií. Rozjasní pokoj i Vaše případné chmury.
  • Oranžová je barvou originality a kreativity. Při pohledu na ni Vás mohou napadnout skvělé nápady.
  • Červená podporuje aktivitu a sebevědomí. Pomůže Vám v pracovním nasazení.
  • Fialová vybízí k relaxaci, meditaci a romantickým myšlenkám.
  • Modrá především uklidňuje. Napomáhá relaxaci a uvolnění.
  • Zelená působí blahodárně při fyzickém i psychickému vyčerpání.
  • Hnědá svými zemitými tóny vytváří útulnou hřejivou atmosféru.
  • Šedá je především barvou čisté jednoduché elegance. Je neutrální a nezatěžuje mysl.

Pro více informací jsme sepsali článek o ideálních barevných kombinacích.

Fotografický obraz může působit terapeuticky

Rádi cestujete? Nebo jezdíte do přírody? Nastalá omezení jsou pro Vás asi rána pod pás. Ale nezoufejte! Vždyť si můžete kousek přírody nebo oblíbeného města pořídit přímo k Vám domů. Buď jen tak pro radost, nebo třeba jako originální vánoční dárek pro Vás a Vaše blízké.

Fotografické obrazy patří mezi trendy moderního bydlení. V interiéru plní funkci barevného akcentu a dodávají šmrnc celkovému ladění. Zároveň svým motivem přispívají k jedinečnému charakteru Vašeho domova.

Chybí Vám čilý ruch velkoměsta? Patříte mezi fanoušky moderní architektury? Ozdobte si stěnu fotoobrazem New Yorku nebo Paříže. Jednoduché čisté linie a vertikály vnesou do interiéru eleganci a lehkost. Navíc Vás pozvednou na duchu a dodají lepší náladu.

Panorama New YorkuPanorama New Yorku

Vyhledáváte romantiku? Pak jsou fotoobrazy Benátek tím pravým doplňkem do Vašeho interiéru! Vždyť kdo by se nezasnil při pohledu na gondoly kotvící v laguně?

Santa Maria della Salute a Canal GrandeSanta Maria della Salute a Canal Grande

Rádi se touláte Prahou? Chybí Vám pražské scenérie, které jste sledovali zpoza okénka cestou do práce? Není nic snazšího, než si pořídit fotoobraz Prahy! Něžné mlžné svítání s vykukujícími věžemi, optimisticky rozkvetlý Petřín, tajemné pražské zákoutí, západ slunce nad Pražským hradem či romantická noční Praha – uvidíte, že Vám fotografické obrazy Prahy zpříjemní pocit nucené izolace!

Ranní Pražské věže v mlzeRanní Pražské věže v mlze

Nic nepůsobí blahodárněji na lidskou psychiku jako pohled do zeleně. Přírodní barvy jako zelená, modrá, hnědá a šedá totiž působí ryze uklidňujícím dojmem. Proč si tedy nepořídit na stěnu fotoobraz s překrásnou krajinou? Ať už máte rádi stromy, lesy, skály, hory a jezera nebo moře, útesy a pláže, určitě si v nabídce fotoobrazů vyberete. Zkuste třeba prosluněnou krajinu Toskánska, barevný podzim v Českém Švýcarsku, divoké pobřeží Skotska nebo panenskou přírodu na Islandu.

Podzimní řeka Kamenice v Českém ŠvýcarskuPodzimní řeka Kamenice v Českém Švýcarsku

Vidíte? Existuje spoustu možností, jak si ve Vašem domově můžete rozšířit dočasně uzavřený horizont. Fotografický obraz představuje víc než jen pěkný dekorativní kousek. Svým barevným tónováním a motivem blízkým Vašemu srdci může velice úspěšně zažehnat nejednu duševní krizi a příjemně Vás naladit na lepší zítřky.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení