Jak vybrat fotoobraz

Je mnoho faktorů, které budou ve Vašem výběru hrát roli:

  • motiv obrazu, tak aby se Vám líbil a přinášel Vám radost
  • místo, kam obraz pověsíte
  • velikost obrazu
  • kvalitní materiál

Motiv obrazu

V mé nabídce najdete nejvíce fotografií Prahy. Této tématice se věnuji naplno již přes 15 let a fotografuji Prahu jak barevně, tak černobíle. Nabídka je opravdu široká a najdete v ní například:

  1. Historické památkyPražský hrad, Karlův most, většinu krásných pražských věží
  2. Barokní, gotická i secesní architekturaChrám svatého Mikuláše, Pražský orloj, kostely, kaple a další.
  3. Pražské přírodní scenérie – řeka Vltava se všemi jejími mosty, parky a zahrady
 

Pražský hrad, mlžné barevné svítání Růžovění nad Karlovým mostem Lampa u Karlova mostu Chrám svatého Mikuláše, mlžné ráno Pražské věže

 

Nezanedbávám ani další krásná fotogenická města Evropy a světa a můžete si tak vybrat fotografie z Benátek, Paříže nebo New Yorku. Pečlivé zpracování fotografií si žádá mnoho času a tam další fotografie v galeriích přibývají, jen to jde pomalu.

 

Brooklyn Bridge Empire State Building Mrakodrapy okolo Chrysler Building

 

Kromě architektury tvoří druhou polovinu mé volné tvorby fotografie krajiny. Navštívil jsem nepřeberně krásných koutů převážně Evropy a v portfoliu na Vás čekají záběry ze Skotska, italského Toskánska, z Normandie a Bretaně, od polského i německého Baltu, ze Slovinska, Portugalska atd. Myslím si, že každý si zde to své najde a Váš interiér bude jásat.

Místo pro fotografický obraz

Jakmile promluvíte v nezabydleném bytě nebo v jiném prázdném interiéru, vrátí se Vám nepříjemná ozvěna. Tu utlumíte nábytkem, koberci, záclonami… no a také fotografickými obrazy, kterými zaplníte prázdné zdi. A právě prázdná zeď je pro pověšení nového obrazu stěžejní. Budete pracovat s parametry jako je výška stropu, celková šířka volné zdi, ale také barva zdi nebo množství světla, které na zeď dopadá.

Obecně platí, že obraz by neměl být „nacpaný“ někam do rohu. Nechte ho dýchat a dopřejte mu dostatečné odsazení, aby dokázal vyniknout. Obraz nemusí být nutně na stěně vycentrovaný, ale vše závisí na konkrétním prostoru. Neexistuje univerzální rada, co se bude hodit a co naopak nebude vypadat dobře. Nejste-li si jisti, klidně prostor vyfotografujte, fotku mi pošlete, rád s Vámi prokonzultuji vhodné řešení.

Velikost obrazu

Pro fotografie a umění obecně rozhodně neplatí „čím větší, tím lepší“. Některé motivy ve velkém prostoru vyniknou lépe v důstojné metrové velikosti, ale neznamená to, že by radost neudělaly i v rozměru 60 × 40 cm (což je mimochodem nejprodávanější rozměr). Do velké zasedačky bez problémů pověsíte třímetrové panorama a do malé garsonky třeba obrázek 30 × 30 cm. Každý si to svoje najde.

Někdy je také lepší namísto jednoho většího obrazu, vybrat dva nebo tři menší. Potom je ale také lepší sladit motivy, aby se k sobě hodily. Tři černobílé čtverce fotografií Prahy vedle sebe, to je přesně to, co Vašemu domovu dodá šmrnc.

Materiál

Kvalitní inkousty zajišťují dlouhověkost tisků. Fotografie je nalepena na speciální lepenku kapa, díky které zůstane v perfektní rovině. Obraz rámuji do hliníkových (nebo v případě zájmu dřevěných) rámů Nielsen. U hliníku nejčastěji používám barvu černý mat, který se hodí ke všem motivům i do každého interiéru, ale v případě zájmu lze vybrat na míru jak profil rámu, tak i jinou barvu. Není problém také obraz od rámu odsadit paspartou (skutečnou nebo falešnou) nebo např. fotografii vytisknout na plátno a napnout na dřevěný klínový rám.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení