Jak vypadají a z čeho jsou vyrobené foto obrazy?

Foto obrazy mohou být originálním a luxusním doplňkem vašeho interiéru. Vybírat můžete z mnoha motivů i témat a obrazy Vám udělám přímo na míru. Nestačí-li Vám výběr typů provedení fotoobrazu při nákupu, tak mi všechny individuální požadavky na rozměry, rámy, pasparty atd. pište do doplňující poznámky v procesu objednávky.

Fotoobraz, rámováníFotoobraz, rámování

 

Foto obraz se může teoreticky skládat z pěti částí. Podlepová kapa deska, fotografie, pasparta, sklo a rám. Já rád a často redukuji fotoobraz o sklo, protože je za prvé těžké a za druhé se ve skle odráží světla lamp a odrazy z oken a tak je požitek z fotografie menší. Proto ani sklo v základním provedení nenabízím. Pokud byste sklo jako ochranu fotografie preferovali, napište mi. Fotoobrazy se sklem neposílám žádnou dopravní společností, reálně by hrozilo rozbití skla a zničení nebo poškrábání fotografie. Zasklené obrazy Vám tedy dovezu osobně po Praze a blízkém okolí nebo si je můžete vyzvednout u mě v ateliéru. Pokud jste z daleka a přesto byste preferovali sklo, zastavte se u Vašeho nejbližšího sklenáře a nechte si uříznout sklo na míru. Rám se dá snadno rožšroubovat a sklo do něj jednoduše vložíte.

Nejprodávanější fotoobrazy

Nejprodávanější obrazy jsou ze tří částí – podlepová kapa deska, fotografie a rám. Tedy fotoobrazy bez pasparty. Pasparta je vhodná pro (převážně černobílé) fotografie, které jsou svým vyzněním více umělecké, geometrické nebo pokud je záměrem výrazně oddělit a zvýraznit obsah fotografie od okolí.

 

Nyní, když víte, z čeho fotoobrazy vyrábím, pojďme si jednotlivé materiálové složky představit podrobněji, protože kvalita se nedá „okecat“, zkrátka to kvalitní materiály jsou a nebo nejsou.

Hliníkové rámy Nielsen

Aluminiové rámovací profily Nielsen nabízejí stálobarevnost eloxovaných povrchů, nízkou váhu čistého hliníku a pevnost rámu, která je dosažena patentovanou technologií protažení profilu a následným ochlazením tekutým dusíkem.

Své fotografie v naprosté většině případů rámuji do rámů profilu 01, což je stylový profil hranatého tvaru. Nejlépe se mi za léta zkoušení osvědčila konzervativní barva rámu černý mat, se kterou vyniknou barevné i černobílé fotografie. Pokud se Vám do interiéru hodí jiná barva rámu nebo máte zájem o jiný profil, neváhejte mě kontaktovat a na podrobnostech se snadno domluvíme.

Rám NielsenRám Nielsen
Rám Nielsen - spojniceRám Nielsen - spojnice

 

Kapa deska

Pro zafixování fotografie do roviny používám sendvičové lehčené desky kapa. Jádro desky je vyrobeno z pěnového polyuretanu, který je z obou stran kryt bílým chromokartonem. Deska má nízkou hmotnost, je pevná a stabilní. Vaše fotografie se na kapa desce ani po letech nebudou kroutit ani prohýbat.

Pasparty Nielsen

Výtvarným fotografiím menších rozměrů sluší oddělení fotografie od rámu paspartou. Jsou dvě možnosti – falešná a skutečná pasparta. Falešná pasparta je levnější, protože je to ve skutečnosti jen okraj fotografie v ploše tisku, není použit paspartovací kartón, ale efektu oddělení fotografie od rámu je dosaženo. Druhou možností je skutečná pasparta, tedy paspartovací kartón od firmy Nielsen s bílým řezem a tloušťkou papíru 1,4 mm.

Pasparta NielsenPasparta Nielsen - Paspartovací kartón se šikmým řezem oddělí fotografii od okolí a dá tak vyniknout fotografii. Na tomto příkladu je navíc pasparta oddálena od samotné fotografie o další 1 cm a vzniká tak jakýsi vnitřní bílý rámeček. Častěji paspartu navazuji přímo na fotografii.

Hotové fotografické obrazy na zdi

když už máte doma řemeslně i vizuálně pěkný fotoobraz, zbývá jej pověsit někam, kde vynikne a bude Vám přinášet každodenní radost. Pokud není obraz zasklený a je rámován do hliníkového rámu Nielsen, je výsledný produkt lehký a je možno jej zavěsit na malý šroubek.

Fotografie – Pražské moře mlhy Fotografie – Lampa Fotografie – Karlův most, fotografický obraz Fotografie – Vyšehrad, fotografický obraz
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení